معرفی محصولات

5 کیبورد میدی کنترلر که باید بشناسید

نوشته شده توسط معین سنجری

کیبوردها، عضوی جدایی ناپذیر از استودیو های موسیقی و بسیار متنوع هستند. تقریبا همه ی ما برای وارد کردن نت ها به نرم افزار، به یک میدی کنترلر نیاز داریم. اما میدی کیبوردهای میدی کنترلر، می توانند قابلیت های جانبی و جذای نیز داشته باشند. در این مطلب به معرفی 5 مورد از این کیبوردها خواهیم پرداخت.

Komplete Kontrol A25

سری Komplete از Native Instruments یکی از معروف ترین کیبوردها در دنیاست. سری A این کیببورد، مدل جدیدتر و ارزان تر است که دارای مدل های 24 و 49 و 61 کلید است. در این مدل ها، A25 دارای بیشترین امکانات است و سازگاری کاملی با پلاگین ها و VST های مختلف مانند Machine و پلاگین های NKS دارد.

قیمت: £119 / £159 / £199

Studiologic Numa Compact 2X

Studiologic Numa Compact 2X

این کیبورد علاوه بر ظاهرش و داشتن 88 کلید، وزن کم و جمع و جوری دارد. این کیبورد علاوه بر قابلیت های MIDI دارای قابلیت های صوتی نیز هست و دارای دو اسپیکر است. همچنین توانایی انتقال صوت و MIDI را از طریق USB دارد.

قیمت: $699

Nektar Impact GX

Nektar Impact GX

Nektar یکی از شرکت هایی است که برای ساخت میدی کنترلرهای نو آورانه مشهور است. Impact GX نیز یکی از این محصولات است که دارای قابلیت های بسیار خوبی است.

قیمت: $99 / $119

iRig Keys IO

iRig Keys IO

این محصول، ساخته ی شرکت IK Multimedia است. این کیبورد دارای دو نسخه ی 25 و 49 کلیدی است. برق این کنترلر می تواند از طریق برق و USB و حتی باتری تامین شود.

قیمت: 243 یورو

Korg Taktile

Korg Taktile

این کنترلر با داشتن یک پد X/Y و پریست های DAW، مسلما یکی از میدی کنترلرها و کیبوردهای توانمند و جالب است که توسط Korg ارائه شده است.

قیمت: £110 / £240

 

درباره نویسنده

معین سنجری

6 نظر

    • Novation از شرکت های بسیار معروف هست. هدف معرفی کیبوردهایی بود که کمی جدید هستند و ممکن است آشنایی با آن مدل ها کمتر باشد.

      • خیلی متن مفیدی بود فقط کاش میشد راجع به کلاویه ها هم توضیح بدید چون فرق کلاویه مخصوصا برای پیانیستا خیلی مهمه.

  • درمورد Novation سری Impulse و کار کردن باهاش یه مقاله کاربردی اگر بنویسید خیلی کمک میکنید به کسانی که استفاده میکنند، مدل روالیه و توضیح طریقه کار کردن و و یژگی هاش به کار میاد.

نظر بدهید