معرفی محصولات

نقد و بررسی اینترفیس M-Audio M-Track 8X4M

نوشته شده توسط معین سنجری

M-Audio’s M-Track 8X4M با داشتن 8 ورودی، 4 خروجی، دو خروجی مستقل هدفون و یک پکیج نرم افزاری خوب، یک اینترفیس ایده آل برای پرودیوسر هاست.

امروزه، کسانی که در استودیوی خانگی کار می کنند یا دائم در سفر هستند، شاهد پیشرفت روزافزون تکنولوژی های صوتی هستند. این پیشرفت ها باعث شده که علاوه بر کاهش قیمت، همواره امکانات جدیدی نیز به آنها افزوده شود. M-Audio نیز که تجربه ی زیادی در ساخت تجهیزات استودیویی دارد، M-Track 8X4M را معرفی کرده که قابلیت رکورد 24 بیت و 192 کیلوهرتز است و همچنین از MIDI پشتیبانی می کند.

ظاهر و حس استفاده

اینترفیس M-Audio M-Track 8X4M

کیفیت ساخت دستگاه خوب است و این نکته در نظر گرفته شده که خیلی از خریداران، از کمبود جا در میز رنج می برند. دستگاه برای کارکرد، نیاز به پاور مخصوص دارد. البته می توان از طریق برق USB نیز آن را راه اندازی کرد، اما در این حالت از تمام توانش استفاده نخواهد شد.

در پشت دستگاه، با ورودی ها و خروجی هایی به صورت زیر مواجه هستیم:

در جلوی دستگاه، دو ورودی ساز دیگر را شاهد هستیم؛ به همراه کنترل Gain و دو ورودی مستقل هدفون با کنترل مجزای منبع و Level. این گزینه باعث می شود که این اینترفیس کوچک، بسیار کاربردی باشد. به عنوان مثال، می توان با دو هدفون، یک شخص رکورد وکال را کنترل کرده و فرد دیگری رکورد گیتار را کنترل کند.

بازگشت به آینده

ظاهر دستگاه، زیبا بوده و حس رترو و کلاسیک را القا می کند. M-Audio میزان تاخیر را در شرایط ایده آل 2.59 میلی ثانیه اعلام کرده است. در تست ها، ضبط صدا توسط اینترفیس با نویز پایین و کیفیت بالا انجام شده و صدای تمیزی را ارائه می کند. همچنین MIDI نیز به خوبی کار می کند.

پلاگین ها و سایر موارد

M-Audio پکیج نرم افزاری خوبی را برای این اینترفیس در نظر گرفته است. Pro Tools First به همراه شبیه ساز امپ Eleven Lite و Ableton Live Lite و 20 پلاگین از AIR Music Tech Creative FX در این پکیج ارائه می شود. همچنین مقداری لوپ و سمپل نیز همراه اینترفیس ارائه شده تا به محض نصب دستگاه، بتوانید شروع به کار تولید موسیقی کنید.

MTrack8X4M_FrontAngle_1200x750

نتیجه گیری

M-Track 8X4M گزینه ای مناسب برای پرودیوسرهایی است که می خواهند در سبک EDM کار کنند یا کسانی که می خواهند سازهای زنده را ضبط کنند. داشتن قابلیت رکورد 8 ورودی به صورت همزمان و داشتن دو هدفون مستقل، از ویژگی های برجسته ی این اینترفیس است. کیفیت دستگاه بسیار بالا بوده و کار با آن نیز آسان است.

خوشبختانه اکنون وضع به گونه ای شده که استفاده از تجهیزاتی که قبلا کار با آنها بسیار دشوار بود، امروزه با چنین تجهیزاتی، به آسانی در دسترس همه قرار گرفته است.

قیمت: 299 دلار

نکات مثبت: کیفیت ساخت بسیار بالا. امکانات بسیار بالا، در پکیجی جمع و جور. نتایج ضبط بسیار عالی. Direct Monitoring و تاخیر پایین. داشتن 8 ورودی. دو خروجی مستقل هدفون. ورودی و خروجی MIDI. داشتن USB A و USB C. قیمت مناسب. پکیج نرم افزاری خوب. کاربرد آسان.

نکات منفی: به سختی می توان نکته ی منفی برای آن پیدا کرد.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید