اخبار معرفی محصولات

پردازشگر سخت افزاری Fusion توسط Solid State Logic معرفی شد

پردازشگر سخت افزاری Fusion توسط Solid State Logic
نوشته شده توسط معین سنجری

یکی از غول های دنیای سخت افزار یعنی SSL، رنگ های جدیدی را به استودیوی شما معرفی می کند. با پردازشگر Fusion، برتری صدای آنالوگ را برای میکس های خود به ارمغان آورید.

پردازشگر سخت افزاری Fusion توسط Solid State Logic معرفی شد

Solid State Logic به کمک Sound Technology پردازشگر جدید خود به نام SSL Fusion را معرفی کرده اند. Fusion یک پردازشگر تمام آنالوگ 2U است که برای استودیوهای مدرن طراحی شده است. Fusion، پنج ابزار رنگدهی آنالوگ جدید را در خود جای داده که از آن می توان برای استفاده در لاین مستر یا تک تک لاین ها استفاده کرده و برای کاراکتر، حجم بخشی و وسعت دادن به صدا استفاده کرد. نتیجه ی کار، گرمی و جزئیاتی خواهد بود که تنها با تجهیزات آنالوگ قابل دستیابی است.

James Gordon مدیر  Audiotonix Group می گوید: “معرفی Fusion توسط SSL باعث می شود که در آینده کارهایی زیبایی که با این پردازشگر رنگدهی شده اند را بشنویم. با توجه به این که در جریان ساخت این پردازشگر بوده ام، می توانم درباره ی آینده با قطعیت این نظر را بدهم.”

Fusion، پنج پردازشگر آنالوگ دارد که می توانند به صورت جداگانه یا همزمان استفاده شوند:

2_SSL_Fusion_Close_Drive

Vintage Drive: مداری منحصر به فرد و غیرخطی برای بهبود هارمونیک هاست که باعث انسجام و قدرت میکس می شود. کنترل های Drive و Density برای تعیین مقدار سچوریشن هارمونیک ها و کمپرس نرم که از مدار حاصل می شود، به کار می رود. با تنظیم ملایم، می توان برای سچوریشن نرم برای سفت کردن صدا، و با تنظیم شدید می توان برای دیستورشن استفاده کرد.

3_SSL_Fusion_Close_EQ

The SSL Violet EQ: اکولایزری دو بانده با کمترین اثر تغییر فاز است. اکولایزری که بعد از 25 سال به SSL اضافه شده تا با استفاده از آن، بتوان به سرعت فرکانس های بالا را درخشان و فرکانس های پایین را حجیم و سنگین کرد. کنترل های فرکانس های بالا و پایین، قابلیت انتخاب بین 4 باند را داشته و دامنه ی افزایش و کاهش 9 دسی بل است.

4_SSL_Fusion_Close_HF_Compressor

HF Compressor: این کمپرسور جدید، برای گرد کردن و صدا و دستیابی به صدای زیبای آنالوگ طراحی شده است. این کمپرسور، تنها فرکانس های بالا را هدف قرار می دهد و برای کاهش صداهای زننده ی بالا و roll-off فرکانس های بالا به سبک صدای Tape بسیار خوب عمل می کند. این کمپرسور برای کنترل فرکانس های تیز بالا بسیار مناسب است.

5_SSL_Fusion_Close_Stereo_Image

Stereo Image: مداری جدید و کاملا آنالوگ که بر مبنای تفکیک مید/ساید عمل می کند و سیگنال ساید را هدف قرار داده و اجازه ی وسعت بخشیدن فضای استریوی کار را فراهمی می کند.

کلید SSL Transformer circuit: این کلید باعث سچوریشن بسیار ملایم فرکانس های پایین و تغییر فاز فرکانس های بالا می شود. نتیجه ی این کلید، دسترسی سریع به یک Low-End محکم و یک High-End درخشان است.

Fusion حاصل تجربه و موفقیت چندین دهه SSL است که ابزارهای بسیار ارزشمندی را در این یونیت گردآوری کرده است. مسلما این پردازشگر، می تواند نقطه ی عطفی در ساخت پردازشگرهای سخت افزاری در آینده باشد.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید