سبک های موسیقی

معرفی سبک آپلیفتینگ ترنس Uplifting Trance

معرفی سبک آپلیفتینگ ترنس Uplifting Trance
نوشته شده توسط معین سنجری

سبک آپلیفتینگ که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد، با این نام ها نیز شناخته می شود: epic tranceenergetic tranceanthem tranceemotional trance, و  euphoric trance. این سبک، طیف وسیعی از ترنس را شامل می شود.

سبک های موسیقی کلاسیک و همچنین ارکسترال و سینمایی، تاثیر زیادی در رشد این سبک در سال های 1990 تا 2000 داشته اند.

 

uplifting trance

 

ویژگی ها

سبک آپلیفتینگ نسبت به Goa، ملودی های شادتری دارد و از نظر آکوردها بیشتر مشابه Progressive Trance است. توالی و ترکیب آکورد های ماژور و مینور، میزان “شاد” یا “غمگین” بودن آثار این سبک را تعیین می کند.

در این سبک اصولا توالی آکوردها طولانی و قسمت های استراحت و Breakdown کارها طولانی است. استفاده از آرپ های سینت سایزری، یکی از عناصر کلاسیک و نشانه های اصلی سبک آپلیفتینگ ترنس است.

طیف سرعت در این سبک طبق ویکی پدیا، 128 تا 140 در نظر گرفته شده است. هر چند عموما از آپلیفتینگ عموا با عنوان سرعت بین 134 تا 140 یاد می شود. تکنیک سایدچین، مانند اکثر سبک های الکترونیک، در این سبک نیز استفاده می شود.

در سال های اخیر، سبکی به نام ارکسترال آپلیفتینگ یا ترنس آپلیفتینگ با ارکستر سمفونیک به وجود آمده است که پدیدآورندگان آن، هنرمندانی مانند: Andy Blueman, Ciro Visone, SoundLift, Arctic Moon, Ralph Barendse, Simon O’Shine, Ahmed Romeland و … بودند. در این زیرسبک، از عناصر ارکسترال و سینمایی در کارها استفاده می شود و انرژی کارهای آپلیفینگ با احساس کارهای کلاسیک ترکیب می شود.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید