اخبار

معرفی پلاگین CLA MixHub در نمایشگاه NAMM 2019

معرفی پلاگین CLA MixHub در نمایشگاه NAMM 2019
نوشته شده توسط معین سنجری

ممکن است فکر کنید که  CLA MixHub یک پلاگین چنل استریپ معمولی است که نمونه مشابه زیادی در بازار دارد. اما مسلما نظر Waves و کریس لورد آلجی این گونه نیست!

این پلاگین با همکاری میکس من معروف یعنی Chris Lord-Alge ساخته شده و از تجهیزات او استفاده شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این پلاگین، داشتن bucket هاست که به گفته ی کریس، باعث افزایش چشمگیر سرعت میکس کردن شما خواهد شد.

هر Bucket می تواند حداکثر 8 کانال داشته باشد. در هنگام کار با پلاگین، می توانید بین Bucket ها حرکت و از این طریق، 8 کانال را به صورت همزمان کنترل کنید. همچنین در حالت Channel view، می توانید اطلاعات هر کانال را به صورت دقیق مشاهده کنید.

هر کانال در Channel، دارای 5 قسمت است. در قسمت Input ، می توانید فیلترهای Low و High و دیستورشن را استفاده کنید. در اکولایزر، 4 باند را مشاهده می کنیم. در قسمت دینامیک شاهد دو نوع کمپرسور و gate, expander و ducker هستیم. تنظیمات مربوط به وسعت استریو در قسمت خروجی قابل مشاهده است.

کریس می گوید این پلاگین یکی از رموز روند کاری بسیار سریع او در میکس کردن است و با این پلاگین، می توان به روند کاری که او با کنسول دارد دست یافت.

 

برای دانلود آخرین مجموعه ی Waves که شامل این پلاگین است، به این آدرس مراجع کنید. (در حال حاضر نسخه ی Windows عرضه نشده است)

همچنین برای مشاهده ی آموزش میکس کردن توسط کریس لورد-آلجی با زیرنویس فارسی، به این قسمت مراجعه کنید.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید