مطالب مفید

5 نکته برای بهتر ریمیکس کردن

5 نکته برای بهتر ریمیکس کردن
نوشته شده توسط معین سنجری

ریمیکس کردن یکی از راه های خوب نمایش خلاقیت و سرگرمی و حتی کسب درآمد است. در این مطلب، به نکته ی سریع برای انجام ریمیکس های بهتر می پردازیم.

 

1. با کار روی وکال شروع کنید

با کار روی وکال شروع کنید

در ترانه ها، وکال قسمت اصلی کار است. مهم نیست که کار اصلی در چه سبکی باشد؛ همه چیز حول ووکال می چرخد. یک روش جالب، می تواند این باشد که همه ی لاین ها را به جز وکال حذف کنید و از پایه، یک کار جدید را بر مبنای وکال بسازید. حتی می توانید سبک متفاوتی را نسبت به کار اصلی در نظر بگیرید و یک تنوع خوب ایجاد کنید.

2. هر دو لاین های خام و پردازش شده را دریافت کنید

هر دو لاین های خام و پردازش شده را دریافت کنید

در صورت دسترسی به سازنده ی کار اصلی، بهتر است لاین های خام و پردازش نشده را نیز در کنار لاین های پردازش شده و افکت دار دریافت کنید. این کار راه را برای خلاقیت شما بسیار باز می کند و مجبور نیستید در قالب افکت های دیلی و ریورب کار اصلی قرار بگیرید.

3. از ویژگی های نرم افزار خود، نهایت بهره را ببرید

هر نرم افزاری، قابلیت های خاص و مناسبی برای ریمیکس کردن دارد و به نحوی متفاوت به کش آوردن فایل های صوتی، برش و … می پردازد. به عنوان مثال، یکی از نرم افزار های خوب برای ریمیکس Abelton است که ویرایش فایل های صوتی در آن راحت و خوش دست است.

از ویژگی های نرم افزار خود، نهایت بهره را ببرید

4. از تغییرات نترسید

گاهی می توانید از چارچوب کار اصلی خارج شوید و تغییراتی در حد جراحی، روی کار اصلی انجام دهید. این کار کمی ریسک است، زیرا ممکن است طرفداران اصلی از تغییرات شدید انجام شده روی کار مجبوبشان خوششان نیاید، یا از طرفی دیگر بسیار از آن استقبال کنند. اما مسلما چیزی جلوی شما را نمی گیرد تا تغییراتی که فکر می کنید عالی هستند را ندهید!

5. ریمیکس خود را ریمیکس کنید

ریمیکس خود را ریمیکس کنید

در دنیای دیجیتال بر خلاف دنیای آنالوگ، محدودیتی وجود ندارد. می توانید وقتی ریمیکس خود را به پایان رساندید، آن را به یکی از دوستان خود بدهید تا او نیز روی آن کار کند. ممکن است از ترکیب این دو، ریمیکس بهتری خلق کنید.

درباره نویسنده

معین سنجری

یک نظر

  • سلام نسبت به مورد 4 باید عرض کنم تحت نظر کمپانی پابلیشر موزیک اصلی و یا صاحب اثر باید تصمیم گیری بشه و سرسری نیست حتما حتما باید با تایید نظر این دو مورد ریمیکس انجام بشه و طرفدار در مرحله آخر قرارداره

نظر بدهید