آموزشی

روش تبدیل ملودی به MIDI در Logic Pro X

روش تبدیل ملودی به MIDI در Logic Pro X
نوشته شده توسط معین سنجری

لاجیک ابزاری قدرتمند و مفید برای تبدیل ملودی به MIDI دارد که می تواند بسیار مفید باشد و به کار آید.

قابلیت تبدیل ملودی به MIDI امروزه در بسیاری از DAW ها وجود دارد.

یکی از کاربردهای این ابزار، برای جانشینی درام های زنده با سمپل است. اما می توان از آن برای تبدیل ملودی به MIDI نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، این قابلیت برای کسانی که با نواختن کیبورد یا سازهای دیگر آشنا نیستند مفید است.

همان طور که کاربران لاجیک می دانند، ابزار Flex Pitch برای ویرایش صدا و اصلاح گام به کار می رود. باید دقت کرد که با این روش، تنها می توان ملودیهای Monophonic را به MIDI تبدیل کرد و در واقع توانایی تبدیل Chord به MIDI را ندارد.

مراحل کار ساده است. ابتدا کار را با Flex Pitch آنالیز کنید. سپس از گزینه ی “Create MIDI Track from Flex Pitch Data” مشابه تصویر استفاده کنید. این گزینه از دو محل  مطابق تصویر زیر، قابل دسترسی است.

با این کار، لاجیک یک ترک instrumental را با ساز پیش فرض، زیر ترک صوتی ایجاد می کند. می توانید به راحتی ساز را تغییر داده، یا MIDI را به محدوده ی ساز مورد نظر خود درگ کنید.

ممکن است تبدیل اولیه ی Flex دقیق نباشد و نت ها کمی اختلاف زمانی داشته باشند. در این مواقع گاهی می توان نت ها را دستی جابجا کرد یا از quantize برای کل نت ها استفاده کرد.

در این روند تبدیل، شدت و Velocity نت ها نیز وارد MIDI می شود که در پیانو رول قابل مشاهده است. این مورد برای مواقعی که یک ساز مجازی مثلا بیس، جانشین ساز واقعی آن می شود بسیار مفید است و زمان را کوتاه می کند.

 

برای دانلود آخرین نسخه ی لاجیک پرو X به اینجا مراجعه کنید.

درباره نویسنده

معین سنجری

3 نظر

نظر بدهید