سبک های موسیقی

آشنایی با سبک فیوچر بیس Future Bass

نوشته شده توسط معین سنجری

فیوچر بیس، یکی از زیرشاخه های سبک EDM و دنس است که بیس های سینت سایزری مدولاسیون شده، ویژگی اصلی آن است. این سبک در سال 2006 در کشورهای انگلستان، آمریکا، ژاپن، چین، کره و استرالیا شروع به رشد کرد. این سبک توسط  Flume, Lido, Wave Racer, و  Cashmere Cat پایه گذاری شده و در اواسط دهه ی فعلی میلادی، توسط هنرمندانی مانند  Louis the Child, Marshmello, Martin Garrix, Mura Masa و  San Holo به محبوبیت جهانی رسید. سال 2016 را می توان سال انفجار جهانی این سبک دانست.

Future+Bass

ویژگی ها

استفاده از آتومیشن و LFO برای کنترل کات آف و فیلترهای Low Pas و High Pass برای ایجاد مدولاسیون و افکت معروف Wobble از ویژگی های این سبک است. استفاده از تکتیک بالا رفتن گام صدا در قسمت های مختلف مانند Riser و آرپ ها، استفاده از Vocal Chop و Vocoder از دیگر ویژگی های این سبک است.

کارهای تجاری فیوچر بیس، از کورد های Super Saw در کارها استفاده می کنند. کارهای زیرزمینی فیوچر بیس، گاهی از سازهای زنده و موارد تجربی دیگر بهره می گیرند.

زیرسبک ها

سبک Kawaii future bass یک زیرمجموعه از فیوچر بیس است. ویژگی این سبک، ملودی های شاد و شباهت و الهام از آثار ژاپنی است. هنرمندانی مانند: Hyper Potions, Aiobahn, Snail’s House در این سبک کارهایی عرضه کرده اند. نبض و تکامل این سبک، هم اکنون در دست هنرمندانی در جوامع کوچک در سراسر دنیاست.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید