سبک های موسیقی

معرفی سبک فیوچر هاوس (Future House)

معرفی سبک فیوچر هاوس
نوشته شده توسط معین سنجری

سبک Future House که با نام UK deep house نیز شناخته می شود، زیرشاخه ای از سبک دنس یا EDM است که در سال 2010 در انگلستان متولد شد. این سبک را می توان در امتداد سبک های deep house, UK garage بر شمرد که المان های سایر سبک های دنس نیز با آن ترکیب شده است.

پیدایش نام Future House

این نام توسط دیجی فرانسوی به نام Tchami ابداع شد. وی در مصاحبه ای عنوان کرد که استفاده از تگ فیوچر هاوس برای یکی از کارهایش در SoundCloud فقط یک شوخی بوده است. اما طرفداران این نام را جدی گرفتند و آن را پسندیدند. وی می گوید این از زیبایی های اینترنت است که به همین راحتی نامی جدید برای یک سبک ساخته شد. از نظر او، Future House همان طور که از نامش بر می آید، یک مسیر بی پایان و آینده نگرانه است و هر چیزی که آینده ی سبک House  باشد، می تواند Future House تلقی شود.

Oliver Heldens نیز به عنوان نامگذار این سبک شناخته می شود.

DJ Tchami

ویژگی ها

سبک Future House، زیرمجموعه ی House است. در ترانه های این سبک، معمولا ملودی حالت Mute دارد و در قسمت اوج و Drop تبدیل به یک صدای فلزی و کشسانی می شود و خط بیس به صورت مداوم مدلاسیون می شود. رایج ترین سرعت در این سبک حدود 125 است و عموما در بازه ی 120 تا 130 قرار می گیرد.

محبوبیت

کارهای “Gecko (Overdrive” و “Last All Night (Koala” که توسط Heldens ساخته شده بودند و به موفقیت جهانی دست یافتند، در شناخته شدن بیشتر این سبک در سال 2014 کمک شایانی کردند. این کار باعث رخ دادن مجادلاتی میان Heldens و Tchami شد. آرتیست هایی مانند  Don Diablo, Mike Williams, Mesto, Brooks و Curbi با عرضه کارهای مختلف، به تجاری سازی و شناخت بیشتر این سبک کمک کردند.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید