سبک های موسیقی

معرفی سبک Tropical House یا تراپیکال هاوس

سبک تراپیکال هاوس
نوشته شده توسط معین سنجری

سبک Tropical House که به صورت مخفف Trop House نیز شناخته می شود زیر شاخه ای از Deep House است. در این سبک عناصری از سبک های Dancehall و Balearic House نیز دیده می شود. آرتیست های این سبک، اغلب در فستیوال های بزرگ جهان مانند Tomorrowland ظاهر می شوند. شهرت این سبک تا حدی وابسته به آرتیست هایی مانند:  Thomas Jack, Kygo, Matoma, Lost Frequencies, Seeb و Klingande است.

منشا نام “Tropical House” برای این سبک، یک شوخی بود که توسط پرودیوسر استرالیایی به نام Thomas Jack به کار رفت؛ اما پس از آن کم کم این نام جا افتاد. گاهی این سبک اشتباها با Trouse اشتباه گرفته می شود. این در حالی است که سبک Trouse ترکیبی از سبک های Trance و  Progressive House است و در آن از سینت های الکترو استفاده می شود.

تاریخچه

در اواسط و اواخر دهه ی بین سالهای 2000 تا 2010،  Bob Sinclar و Yves Larock کارهای موفقی را ارائه کردند که بسیاری از ویژگی های سبک تراپیکال هاوس امروزی را داشت. در سال 2012، Unicorn Kid سبکی سریع تر را ارائه داد که مشابه Tropical House امروزی بود. در نهایت در سال 2013 با ارائه ی اثر “Sun Don’t Shine” توسط  Klangkarussell و ظهور آرتیست هایی مانند Kygo و Robin Schulz ، سبک Tropical House جا افتاد و جزو زیرشاخه های پرطرفدار سبک Dance و EDM قرار گرفت.

در سال های 2014 و 2015، آرتیست هایی مانند: Lost Frequencies, Felix Jaehn, Alex Adair, Sam Feldt, Bakermat, Klingande و Faul & Wad Ad با ارائه ی کارهای هیت و موفق، به رشد بیشتر این سبک کمک کردند.

ویژگی ها

سبک تراپیکال هاوس، زیرشاخه ای از Deep House است که خود آن زیر شاخه ای از سبک House است. بنابراین، این سبک نیز از چارچوب های اصلی سبک هاوس، مانند استفاده از سازهای سینت سایزری، کیک 4/4 پیروی می کند. Tropical House در آنجا مسیر خود را از Deep House جدا می کند که در سبک دیپ، بیشتر ملودی ها تاریک و یا دلهره آور بوده، در حالی که در سبک تراپیکال، ملودی ها بیشتر شاد و آرامش بخش هستند. تمپو در Tropical نسبت به Deep کمی پایین تر و در محدوده ی (110-115 bpm) است. در این سبک از افکت معروف Pumping که در کارهای الکترو بیگ ورم استفاده می شود، خبری نیست. در این سبک، معمولا از سازهایی مانند: درام های فلزی، ماریمبا، گیتار، ساکسیفون و حتی پان فلوت استفاده می شود. گاهی در این سبک از ریتم های سبک Dembew استفاده می شود.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید