مطالب مفید

6 پلاگین فوق العاده برای میکس درام

نوشته شده توسط معین سنجری

میکس درام می تواند یکی از مراحل پرچالش در مرحله ی میکس باشد. برای این که درام ها به صورت کلی در میکس بنشینند، باید تک تک اجزای آن را به خوبی بالانس کنیم. در این مطلب، به 6 ابزار و پلاگین خوب برای میکس درام می پردازیم.

1. فب فیلتر Pro.Q2

pro q2

پرو.کیو2 یک اکولایزر بسیار قدرتمند است که هم انعطاف زیادی دارد و هم ظاهر زیبایی دارد. از آن می توان هم برای شکلدهی و هم رفع اشکالات صدا اضافه کرد.

دانلود

2. oeksound SPIFF

oeksound SPIFF

SPIFF ابزاری فوق العاده برای کنترل و تغییر پانچ و تن صداست. از این ابزار می توان برای افزودن حالت پلاک به صدای بیس، حذف صداهای زائد دهان یا تغییر کلی صدای سینت استفاده کرد. اما جایی که SPIFF خوش می درخشد، استفاده روی درام هاست.

با SPIFF می توان ترنزینت های درام ها را با دقت کنترل کرد.

3. Soundtoys Devil-Loc Deluxe

Soundtoys Devil-Loc Deluxe

Devil-Loc یک کمپرسور، سچوریتور و به نوعی نیز اکولایزر است. از آن می توان روی کیک و اسنر یا صدای اتاق به صورت ملایم استفاده کرد و با استفاده از Mix آن را با صدای اصلی ترکیب کرد.

دانلود

4. Addictive Trigger

Addictive Trigger

یکی از مشکلاتی که گاهی در رکوردینگ های زنده وجود دارد، ضعف سمپل هاست. در این مواقع می توان از سمپلر ها یا Trigger برای کمک به سمپل یا بهبود سمپل ها استفاده کرد. Addictive Trigger دارای مجموعه ی با کیفیتی از سمپل های ضبط شده است که برای این هدف به کمک شما خواهند آمد.

5. UAD API Vision Channel Strip

UAD API Vision Channel Strip

API برای مهندسان صدا نامی آشناست. UA نیز این چنل استریپ را بر مبنای سخت افزارهای API به خوبی شبیه سازی کرده است. از این چنل استریپ، می توان برای حل مشکلات کوچکی مانند اشکالات رایج Tracking یا برای کاهش یا افزایش رنج خاصی از صدا با پهنای زیاد استفاده کرد.

6. FabFilter Pro-R

FabFilter Pro-R

یکی از ریورب هایی که برای شبیه سازی فضای اتاق درام به صورت طبیعی، می تواند به شما کمک کند، ریورب Pro-R است. این ریورب پریست های خوبی دارد و می تواند در شبیه سازی فضایی طبیعی به شما کمک کند.

دانلود

درباره نویسنده

معین سنجری

3 نظر

  • سلام لطفا اقای سنجری در صورت ممکن در معرفی برسی پلاگین ها امکان موجود بودن درسایت معرفی کنید که لینک هم داشته باشند مثال Soundtoys Devil-Loc Deluxe یا UAD API Vision Channel Strip چرا در معرفی وخواندن تاثیری نخواهد گذاشت با تشکر این هم نمیخواستم بزارم کامنت چرا به قول شخص جواب دهنده در سایت به کاربرا از گفتن و انتقاد روی خوشی ندارد و گفته شده که توقع هم نباید داشته باشید به هرحال در جریان باشید از معرفی پلاگین ها یا وی اس تی …

    • نکته ی به جایی بود و لینک های کرک شده قرار داده شد. UAD هم حتما در جریان هستید که برای دارندگان کارت صدای UA قابل استفاده هست.

  • بسیار عالی بله پلاگین های uad سینک با کارت صداشون به هر حال شما که وقت میزارید برای مورد برسی تحلیل ها همینطور که قبلا گفتم فقط جنبه نظری نباش برای کاربر ها موفق باشید

نظر بدهید