معرفی محصولات

بررسی Arturia Keylab MK II

بررسی Arturia Keylab MK II
نوشته شده توسط معین سنجری

در این مطلب، به بررسی جدیدترین نسل میدی کنترلر آرتوریا یعنی Keylab MK II خواهیم پرداخت.

Arturia در سال های اولیه ی فعالیت خود، بیشتر در زمینه ی تولیدات نرم افزاری فعال بود؛ اما اخیرا تمرکز خود را به سمت سخت افزار آورده است. این سخت افزارها شامل سینت سایزری مثل Brute و میدی کنترلر است. با توجه به این که این شرکت فرانسوی، از قبل سینت های نرم افزاری زیادی را عرضه کرده است، عرضه ی یک میدی کنترلر اختصاصی هماهنگ، می توانست ایده ی خوبی باشد.

Arturia Keylab MK II

KeyLab MkII یک میدی کنترلر با 49 کلید است و حمل و نقل آن تقریبا آسان است.

ظاهر و حس کار

KeyLab MKII حسی بین کلاسیک و آینده نگرانه را منتقل می کند. می توان گفت که Arturia زبان طراحی خود را پیدا کرده است و با دیدن محصولات آن، می توان برند آن را تشخیص داد. کیبورد دارای نسخه های 49 و 61 کلید است که تفاوت آنها فقط در تعداد کلید هاست. در پشت دستگاه، پورت های متنوعی را مشاهده می کنیم. USB برای میدی و برق، همچنین آپشن PSU برای استفاده ی مستقلانه از برق کامپیوتر، ورودی پدال ها، ورودی CV و دو ورودی کلاسیک MIDI.

Arturia Keylab MK II 2

نکته ی جالب، قابلیت 4 خروجی CV است: Pitch, gate, mod 1 & 2

کنترل کیبورد

در این تصویر، نمایی از کنترل های کیبورد و کلیدهای آن را مشاهده می کنید. کلید های کیبورد دارای حساسیت خوبی است و پاسخگوی طیف وسیعی از نوازندگان خواهد بود.

Arturia Keylab MK II 3

در قسمت بالای کیبورد، کنترل های سخت افزاری آن را مشاهده می کنید. در صورت استفاده از نرم افزارهای Arturia اکثر پارامترها و کلید های سخت افزاری به صورت خودکار به پارامترهای نرم افزار map می شوند.

Arturia Keylab MK II 4

Play, Stop, Record

این کیبورد برای ارتباط با نرم افزار DAW از پروتکل MCU / HUI استفاده می کند که در اغلب نرم افزارها پشتیبانی می شود و می توان عملیاتی مانند play و … را با کیبورد انجام داد.

Arturia Keylab MK II 5

قابلیت کورد هوشمند نیز برای کمک به اجرا در این کیبورد وجود دارد.

امکانات دیگر

همراه این میدی کنترلر یک نسخه از Analog Lab و Ableton Live Lite و Piano V را دریافت خواهید کرد.

نتیجه

KeyLab MkII کیبوردی خوب و خوش ساخت است که جوابگوی نیاز بسیاری از تنظیم کننده ها و نوازنده ها خواهد بود.

Arturia Keylab MK II 6

تمام چیزهایی که برای اجرا و برنامه ریزی آسان و روان نیاز دارید، در آن گنجانده شده است. همچنین Premap بودن با تمام سینت های Arturia از دیگر ویژگی های خوب آن است.

قیمت

49 کلید: 449 یورو

61 کلید: 499 یورو

نقاط مثبت: خوش ساخت. قابلیت استفاده در شرایط متنوع. برق با USB یا PSU. کنترل راحت تر نرم افزار DAW. ویژگی های مناسب برای اجرا. هماهنگی خوب با نرم افزارهای Arturia.

نقاط منفی: صفحه نمایش از دید بعضی ها ممکن است کوچک باشد. امکان ارائه ی نرم افزارهای بیشتر نیز وجود داشت.

درباره نویسنده

معین سنجری

نظر بدهید